Mondelez_Logo

Mondelez

Mondeléz, 55 Milyar dolar yıllık ciro, 170 ülkede bulunabilirlik ve 140.000 çalışanı ile paketlenmiş gıdada bir dünya devidir. Milka, Toblerone ve Kent ürünleriyle tüketicilere en tatlı anları yaşatır.

Iceland Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Toblerone: Dünyanın ilk ve tek üçgen çikolatasıdır.
12 büyük Mondeléz markasının yıllık satışları 1 milyar doların üzerindedir.
Mondeléz markalarının 40 tanesi, 100 yaşından daha büyüktür.
İsviçreli Phillippe Suchard tarafından yaratılan Milka, uzun yıllardır Avrupa’nın bir numaralı çikolata markasıdır.
Milka, 1901 yılında İsviçre’de üretildiği ilk günden beri çikolata severlere lila paketinin içinde dünyanın en yumuşak lezzetli çikolatasını sunuyor ve kalpleri yumuşatıyor.
“Milka” ismi, ürünün iki ana maddesi olan “süt” (Almanca’da “milch”) ve “kakao”nun birleşiminden oluşur. Milka çikolatasının yapımında, sadece ve sadece Alp Dağları’nın doğal ortamında beslenen ineklerin sütü, yani “Alp sütü” kullanılır. Bu sayede Milka, dünyanın en yumuşak lezzetli çikolatası olmakla kalmaz, aynı zamanda kalpleri de yumuşatır.
Çok geniş bir ürün portfolyosuna sahip olan Milka, getirdiği yenilikler ve başka hiçbir markada olmayan eşsiz çeşitleriyle çikolata pazarının en yenilikçi, dinamik ve öncü markası. noktası ise, dünyanın en yumuşak lezzetli, bol sütlü, leziz Milka çikolatasıyla yapılmış olmaları.
Theodor Tobler 1908 yılında yarattığı ballı ve nugalı çikolatanın tadının, diğer çikolatalardan farklı olduğunu tüketicilere anlatabilmek için şeklinin de alışılmışın dışında olmasını ister. Ve böylece hepimizin çok iyi bildiği üçgen şekilli çikolata “Toblerone” doğar.
İsviçre, Bern kenti yakınlarında üretilen ve dünyanın en çok tanınan çikolatalarından biri olan Toblerone, ballı ve nugalı eşsiz lezzetinin yanı sıra, dünyadaki tek üçgen çikolata olma özelliğiyle de benzersiz…
Amerika’da 1912 yılında piyasaya sürülen ve yapılan araştırmalara göre her 10 aileden 9’unun tercih ettiği Oreo, tüm dünyada “Döndür Aç, Kremasını Tat, Süte bandır” sloganıyla tanınmaktadır.