Bahcivan_Logo_300x300

Bahçıvan

İlk temelleri 1956 yılında atılan Bahçıvan Gıda o yıllarda Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu’da mevsimsel olarak ve çok mütevazı koşullarda peynir üretimi ile bu yolculuğuna başlamıştır. Bugün Türkiye’nin en büyük süt işleyicisi ve peynir üreticisi olan Bahçıvan Gıda, peynir yapımında kullanılan sütün seçiminden kalite kontrolüne, ambalajlama tekniklerinden dağıtımdaki titizliğe kadar, her noktada kaliteyi gözeten bir firmadır.

Sütün kaynağından, peynir sofralarımıza ulaşana kadar gösterilen bu hassasiyet, lezzet ve sağlıktan asla taviz verilmeden, tüketiciye karşı duyulan sorumluluktan kaynaklanmaktadır.

Bahçıvan Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlk light ürünler (Light Beyaz Peynir, Light Kaşar Peyniri ve Light Dil Peyniri) ve Türkiye’de peynir sektöründe muhtelif ambalajlı ürünler ilk olarak Bahçıvan Gıda tarafından tüketicilere sunulmuştur.

Bahçıvan Beyaz Peynir

Pastörize edilmiş inek sütünden üretilen, Porselen beyazı renkte, kremsi yapıda olan Bahçıvan Beyaz Peynirlerinin lezzetine doyum olmaz.

Sadece Bahçıvan Gıda tarafından farklı bir teknoloji ile üretilen Dilimli Beyaz Peynirleri eşsiz bir tada ve kremsi bir yapıya sahiptir. Kahvaltılarda tüketilebileceği gibi sandviçlerde, salatalarda, makarnalarda da rahatlıkla tüketilebilmektedir.

Bahçıvan BemBeyaz

Bahçıvan BemBeyaz tüm mutfak dostlarını yaratıcılığa davet ediyor. İster geleneksel lezzetlerde, ister yepyeni tariflerde severek kullanacağınız BemBeyaz, beyaz peynir ile yapılabileceklerin sınırlarını aşıyor. Sizi yepyeni bir keşfe davet ediyoruz.

Bahçıvan Dil Peyniri

Geleneksel özel ürünlerden dil, çeçil ve örgü peynirlerimiz mükemmel liflenen yapıları ile ön plana çıkmaktadır.

Bahçıvan Taze Kaşar

Bahçıvan kaşar peynirleri pastörize edilmiş inek sütünden üretilmektedir. Bahçıvan Kaşarları özel olarak tasarlanmış olgunlaştırma odasında bekletilerek kendine has tat koku ve kehribar sarısı rengine kavuşur. Olgunlaşmasını tamamlayan kaşar peynirleri vakum yapılarak ambalajlanır. Bu amaçla kolay açılabilir özellikte kullanılan ambalajlar tüketicilerimize kullanım kolaylığı sağlamaktadır.