Dünden bugüne Metgin....

Metgin LTD 1989 yılında iki çocukluk arkadaşı (MehMET Hatay ve EnGİN Yeşilada) tarafından Lefkoşa’da kurulmuştur.

İki arkadaş’ın bizzat çalışarak başladığı ticari faaliyetlerine, bugün Metgin, 95 çalışanı, 55 satış ve dağıtım aracı, 3100m2’lik ofis, kuru gıda, temizlik ve soğuk hava depoları ile pazarın en güçlü şirketlerinden biri olup, pazar dinamiklerinin belirlenmesinde ve pazarın yönetilmesinde çok büyük bir rol oynamakta ve kurucularımızın gösterdiği hedeflere doğru takım olarak koşmaya devam etmektedir.

Gıda toptancılığından dünya markaları temsilciliğine.....

1989 yılında Hollanda’dan konserve bezelye ithalatı ile başlayan serüvenimiz bugün, dünya devlerinin KKTC distribütörlüğü’ne kadar uzanmıştır.

Mondeléz, Henkel – Schwarzkopf, Friesland Campina, Danone, Arla, Savola Grup, Itex -Iceland gibi, yıllık ciroları milyar dolar’lar üzerinde olan dünya devleri Metgin ile KKTC tüketicilerine ulaşıyor.

Bunların yanı sıra Türkiye’nin en büyük ulusal markalarından Tamek, Evyap, Banvit, Bahçıvan, Namet, Pakmaya, Ovalette ürünleri de Metgin tarafından tüketicilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

2004 yılından beri ISO 9000 kalite belgesine sahip olan şirketimiz gün geçtikçe profesyonelleşerek kurumsallaşma noktasına ulaşmıştır.

Sizlerle birlikte yarattığımız başarı öykümüzle gururlu ve mutluyuz.

Metgin, hayatın her anında……