Mondeléz

Mondeléz, 55 Milyar dolar yıllık ciro, 170 ülkede bulunabilirlik ve 140.000 çalışanı ile paketlenmiş gıdada bir dünya devi.

Milka, Toblerone ve Kent ürünleriyle tüketicinin en tatlı anları Jacobs ve Maxwell House kahveleriyle kahve saatlerinin vazgeçilmez aroması.

Mondeléz Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Toblerone: Dünyanın ilk ve tek üçgen çikolatası
  • 12 büyük Mondeléz markasının yıllık satışları 1 milyar doların üzerindedir.
  • Mondeléz markalarının 40 tanesi, 100 yaşından daha büyüktür.

Markalarımız


İsviçreli Phillippe Suchard tarafından yaratılan Milka, uzun yıllardır Avrupa’nın bir numaralı çikolata markasıdır.

Milka, 1901 yılında İsviçre’de üretildiği ilk günden beri çikolata severlere lila paketinin içinde dünyanın en yumuşak lezzetli çikolatasını sunuyor ve kalpleri yumuşatıyor.

“Milka” ismi, ürünün iki ana maddesi olan “süt” (Almanca’da “milch”) ve “kakao”nun birleşiminden oluşur. Milka çikolatasının yapımında, sadece ve sadece Alp Dağları’nın doğal ortamında beslenen ineklerin sütü, yani “Alp sütü” kullanılır. Bu sayede Milka, dünyanın en yumuşak lezzetli çikolatası olmakla kalmaz, aynı zamanda kalpleri de yumuşatır.

Çok geniş bir ürün portfolyosuna sahip olan Milka, getirdiği yenilikler ve başka hiçbir markada olmayan eşsiz çeşitleriyle çikolata pazarının en yenilikçi, dinamik ve öncü markası. Milka çikolata grubunda, farklı çeşitlerdeki 40g/80g/100g tablet çikolatalar, Milka M-joy, Milka Gofree, Milka 3Tat, Milka Lila Pause ve Milka Lila Stars gibi birbirinden lezzetli ürünler bulunmakta. Tüm bu Milka ürünlerinin en önemli ortak noktası ise, dünyanın en yumuşak lezzetli, bol sütlü, leziz Milka çikolatasıyla yapılmış olmaları.


Theodor Tobler 1908 yılında yarattığı ballı ve nugalı çikolatanın tadının, diğer çikolatalardan farklı olduğunu tüketicilere anlatabilmek için şeklinin de alışılmışın dışında olmasını ister. Ve böylece hepimizin çok iyi bildiği üçgen şekilli çikolata “Toblerone” doğar.

İsviçre, Bern kenti yakınlarında üretilen ve dünyanın en çok tanınan çikolatalarından biri olan Toblerone, ballı ve nugalı eşsiz lezzetinin yanı sıra, dünyadaki tek üçgen çikolata olma özelliğiyle de benzersiz…


1895’te Johann Jacobs tarafından Almanya’da yaratılan Jacobs, bugün tüm dünyada ödün vermeyen kalitesi ve eşsiz aroması ile tanınmaktadır. Jacobs, kahve dendiğinde üstün kalitesi ve herkesçe bilinen “Karşı Konulmaz Keyif” ile akla ilk gelen markadır.

Jacobs’un hazır kahve, filtre kahve veya kahve karışımlarındaki başarısının ardında yüksek kalitesi yatmaktadır. Jacobs kahveleri, kahve zevkini farklı şekillerde sizlere sunuyor çünkü Jacobs ‘Bir Lezzet Klasiğidir!’


Maxwell House kahve, dağlarda yetişen eşsiz kalitedeki kahve çekirdeklerinden harmanlanır. Bu çekirdeklerin özenle kavrulmasıyla Maxwell House’un zengin kahve kokusu ve lezzeti elde edilir. Hazırlanması çok kolay ve çabuk.

Maxwell House, hayatın tadını çıkarmasını bilenler için…


Amerika’da 1912 yılında piyasaya sürülen ve yapılan araştırmalara göre her 10 aileden 9’unun tercih ettiği Oreo, tüm dünyada “Döndür Aç, Kremasını Tat, Süte bandır” sloganıyla tanınmaktadır.